Príprava na 2023 FIRST Global Challenge v Singapure

a príležitosti, ktoré chystáme už na jeseň

19.-23.6. sme v popradskom Fitcubatore uskutočnili sústredenie pre stredoškolákov z tímov, ktoré na súťaži FIRST Global Slovensko 2023 obsadili 1. a 2. miesto v celkovom poradí a získali tak nomináciu na účasť na medzinárodnom kole 2023 FIRST Global Challenge v Singapure, ktoré sa uskutoční už 7.-10. októbra.

V tejto dobe okrem výberu finálnej zostavy, ktorá do Singapuru pocestuje pripravujeme všetkých stredoškolákov z tímov MECHTT, Stredná priemyselná škola technická Trnava, a GymZH, Gymnázium Žiar nad Hronom, teraz už pod jednotným názvom Team Slovakia, na tvorbu stratégie hry, prácu na inovačnom projekte a na prezentácie tímu a súťaže na verejnosti.

Naša prvá prezentácia sa uskutočnila na Víkende vedy a technológie pre malých aj veľkých v Eurovea v Bratislave, 24.-25.6.2023. Pri našom stánku – robotickej aréne – sa za jeden víkend zastavilo viac ako 1500 ľudí, ktorí si okrem spoznania tímu, ktorý bude Slovensko na jeseň reprezentovať v Singapure, mohli vyskúšať ovládanie robotov a vyskúšať bodovať v hernej disciplíne zo súťaže FIRST Global Slovensko 2023.

Na jeseň 2023 sa zatiaľ plánujeme vystavovať:

19.-20.9.2023 na konferencii SlovakiaTech v Košiciach, určenej pre všetkých fanúšikov technológií. Bezplatná registrácia na SlovakiaTech je už spustená! Neváhajte a registrujte sa a okrem skvelého expa a prednášok sa budete môcť zaregistrovať aj na naše workshopy k súťaži FIRST Global, ktoré pripravujeme pre všetky stredné školy, ktoré prejavia záujem,

29.9.2023 na Európskej noci výskumníkov, kde nás nájdete opäť v troch mestách – v Bratislave, Banskej Bystrici a v Poprade.

Všetky naše aktivity môžeme uskutočňovať len vďaka práci našich dobrovoľníkov a silnej podpore od našich partnerov. Ďakujeme.